Науково-інформаційний практикум «Всеукраїнський день якості підприємств пиво-безалкогольної галузі»

4-5 жовтня 2017 року  в мальовничому місті Полтава на підприємстві            ПАТ «Фірма «Полтавпиво»  відбувся науково-інформаційний практикум «Всеукраїнський день якості підприємств пиво-безалкогольної галузі» (далі – День якості).

В цьому заході прийняли участь більше 85 фахівців з 34 підприємств пиво-безалкогольної галузі – директорів з виробництва, директорів з якості, головних технологів (головних пивоварів), начальників лабораторій та інших спеціалістів з технології та якості продукції з усієї України.

З урочистим  привітанням до учасників Дня якості  звернулися генеральний директор компанії ПрАТ «УКРПИВО» Коренькова Галина Миколаївна та генеральний директор ПАТ «Фірма «Полтавпиво»  Лавріченко Василь Микитович, які відкрили науково-інформаційний практикум.

Серед доповідачів особливу увагу привернув виступ начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини головного управління Держпродспоживслужби Полтавської області Кравченко Раїси Іванівни щодо розгляду Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоровя та благополуччя тварин». Акти перевірки», що викликав багато питань і додаткових роз’яснень.

З цікавістю сприйняли доповідь  начальника відділу біохімії хмелю та пива Інституту сільського господарства Полісся НААН України, к.т.н. Проценко Лідії Василівни « Біохімічні критерії зарубіжних та українських сортів хмелю та способи охмеління пивного сусла з їх урахуванням» та презентацію  хмелепродуктів директора компанії «Хопштайнер Україна» Михайлова Миколи Георгійовича.

Крім того,  в роботі практикуму прийняли участь :

Представник  компанії ТОВ «Юнайтед Фільтрз» Петро Ярославович Фредина -«Процесна фільтрація в пивоварінні»;

DuPont Global Brewing Application Leader Jannik Munksgaard «Ефективність виробництва пива» (Яннік Мунксгард, Глобальний технічний спеціаліст з пивоваріння,  Ольга Держаєва, технічний менеджер, Дюпон Данія);

Представник фірми «A PROFI GROUP Ltd.»Королюк Костянтин Євгенійович – «Колоїдна стабільність пива разом з «A PROFI GROUP Ltd.»;

 

Директор ТОВ «Євровотер» Садчиков Олександр Олексійович – «EUROWATER – ефективні вирішення очищення та підготування води для виробництва пива та безалкогольних напоїв».

Цікавою  і актуальною була доповідь експерта з якості  Микусевич Валентини Якимівни «Сенсорна характеристика пива», так як відбулась безпосередньо перед дегустацією  зразків пиво-безалкогольної продукції.

В цьому році учасники Дня якості представили 33 зразки продукції від 13 підприємств галузі, з них:

пива- 25 зразків, в тому числі:

світлого- 18 зразків;

напівтемного-1 зразок;

темного- 2 зразки;

спеціального – 4 зразки;

безалкогольних напоїв 5 зразків;

слабоалкогольних напоїв – 3 зразки.

Всі зразки було дегустовано комісією, яку очолила генеральний директор ПрАТ «УКРПИВО» Коренькова Галина Миколаївна, що складалася з 14 провідних спеціалістів  галузі. Результати дегустації, зауваги до зразків будуть представлені на сайті до  20 .10.2017 р..

Та цей День якості запам’ятається всім учасникам не тільки, як 2 дні навчань, професійної звітності. Перш за все, це були дні спілкувань, доброзичливості, щедрої гостинності, теплих відносин. І за це наш низький уклін і слова вдячності всім працівникам ПАТ «Фірма «Полтавпиво», особливо, генеральному директору Лавріченку Василю Микитовичу.

Напередодні нашого професійного свята бажаємо всім нам великих трудових успіхів, щиро зичимо здоров’я і процвітання, звершення всіх мрій і задумів, щастя в родині і миру!