Просто так в ТОП-10 не попадають

Протягом останніх трьох років Carlsberg Group впровадила ряд проектів, які дозволяють зберігати природні ресурси (очисні споруди в Запоріжжі) і знижувати негативний вплив виробничих процесів на навколишнє середовище. Крім цього, Славутич, Carlsberg Group реализує соціальні проекти по розвитку місцевих громад. Нещодавно серед ініціатив компанії в цьому напрямку — облаштування двох центрів для ветеранів та літніх людей у місті Запоріжжя.

1. «Славутич», Carlsberg Group стала підписантом Глобального Договору ООН
Пивоварна компанія «Славутич» приєдналася до ініціативи United Nations Global Compact. Компанія підтримуватиме глобальні ініціативи ООН, які сприяють розвитку українського співтовариства, а також захисту екології нашої країни.

2. «Славутич», Carlsberg Group — в десятці найвідповідальніших компаній України
В ТОП-10 найбільш соціально-відповідальних, компанія «Славутич» увійшла завдяки програмі «Зростаємо відповідально», яка впроваджується в усіх компаніях групи Carlsberg. Соціальна відповідальність «Славутич» сфокусована на 6 основних напрямках: піклування про оточуюче середовище, піклування про суспільство та споживачів, а також політику в сфері охорони здоров’я, трудових прав та прав людини, бізнес-етики. Також одним з важливих напрямків є робота з популяризації відповідального споживання алкоголю.

3. Carlsberg Group опублікувала звіт про корпоративну соціальну відповідальність
Carlsberg Group підвела підсумки роботи у сфері корпоративної соціальної відповідальності (КСВ) за 2009 рік. У березні датська група компаній випустила інтерактивний звіт, ознайомитися з яким можна на сайті компанії http://www.carlsberggroup.com.
Компанія Carlsberg підготувала КСВ-звіт у новому, інноваційному форматі – інтерактивній карті, що розміщена на корпоративному сайті. Інформація про активності оновлюється на карті в міру реалізації програм. Такий підхід дозволяє споживачам легко та швидко одержувати актуальну інформацію з проектів КСВ компанії.
Екологічні ініціативи

1. Системи енергозбереження «Славутич» економлять та піклуються про оточуюче середовище
Протягом 2007-2009 рр. на пивоварних заводах «Славутич» були встановлені нові системи енергозбереження. Завдяки новому обладнанню компанії вдалося в цей період знизити загальні викиди СО2 в оточуюче середовище на 8% і при попередніх витратах енергоресурсів зварити на 30% більше пива.
Одним з пріоритетів розвитку «Славутич» є впровадження на заводах компанії технологій, які сприяють зниженню рівня впливу на оточуюче середовище. І оскільки процес пивоваріння є достатньо енергоємним, питання збереження ресурсів стоять перед компанією дуже гостро.
Як відомо, процес кип’ятіння сусла є найбільш енерговитратним у всьому циклі приготування пива. Нагрів сусла до температури кипіння здійснюється за допомогою пари, а в процесі кип’ятіння утворюється вторинна водяна пара, яка зазвичай викидається в атмосферу. При цьому вторинна пара має температуру близько 100ºС і містить багато теплової енергії, яку «Славутич» тепер використовує повторно.
Нове енергозберігаюче обладнання засновано на роботі конденсатора вторинної пари у вигляді теплообмінника, який дозволяє нагріту до температури 100ºС воду направляти в накопичувальну ємність і використовувати в подальшому. При використанні даних систем енергозбереження економія первинної енергії на кип’ятіння сусла складає близько 40%.

2. «Славутич», Carlsberg Group реалізує програму по очищенню стічних вод
В рамках програми з соціальної відповідальності компанія «Славутич», Carlsberg Group реалізувала проект по будівництву очищувальних споруд для виробничих стічних вод на київському та запорізькому пивоварних заводах.
Метою даного проекту є зниження негативного впливу виробничих процесів на оточуюче середовище. Сума інвестицій в систему очищувальних споруд становить 100 млн. грн.
Продуктивність даних очищувальних споруд складає 8000 кубічних метрів стоків на добу на запорізькому та 3000 кубічних метрів — на київському заводі «Славутич». Робота споруд повністю автоматизована.
Після двох етапів очищення стічні води розкладаються до найпростіших складових — метану, вуглекислого газу та води. Біогаз, що виникає в результаті роботи очищувальних споруд, який містить до 70% метану, збирається в спеціальних секціях реактору над дзеркалом води, відводиться системою трубопроводів та спалюється в парових котлах, які були модернізовані для роботи з біогазом. Загальна сума модернізації склала 8 млн. грн.
Таке використання біогазу призводить до зниження споживання природного газу і як результат — скороченню емісії СО2 в оточуюче середовище. За попередніми результатами показники використання природного газу компанії знизились на 12-15%.

3. «Славутич», Carlsberg Group нарощує обсяг використання поворотної пляшки
У 2009 році пивоварна компанія «Славутич», Carlsberg Group повторно використала у виробництві порядка 440 млн. скляних пляшок. Обсягу скла для виготовлення цієї тари цілком достатньо, щоб покрити площу, рівну 80 квадратним кілометрам або 1/10 території Києва.
Використання оборотної пляшки у виробництві пива та безалкогольної продукції – практика компанії «Славутич» протягом багатьох років. Метою даної програми є не тільки оптимізація витрат їз закупівлі нової пляшки, але й турбота про навколишнє середовище.
У минулі два роки з початком активного співробітництва з операторами тарного ринку зі зборів та повернення скляної тари компанії вдалося збільшити частку поворотної пляшки на +10% у порівнянні з показником 2007 року. За рахунок скорочення більш ніж на 2/3 потреб по закупівлі та поставках нової пляшки, компанія сприяє істотному зниженню рівня емісії СО2 у навколишнє середовище, який, як відомо, виробляється у великих кількостях при виробництві нових пляшок.
Ще одною перевагою даної політики по роботі зі склотарою є щорічне скорочення на 150 тисяч тонн обсягів утворення твердих побутових відходів (ТБО). Як відомо, для повного розпаду скла у грунті необхідно більше 1 млн. років, а система станцій по сортуванню ТБО та сучасних сміттєпереробних заводів практично відсутня на сьогодні в Україні.
4. Алеї лип від львівських пивоварів
У Львові на площі св. Юра та вулицях міста висаджено саджанці лип. Таким чином до заходів із озеленення та благоустрою міста доєдналися працівники ВАТ «Львівська пивоварня».
Підприємству, чия історія пов’язана зі Львовом ще з 1715 року не байдуже, як виглядатиме наше місто і яким повітрям дихатимуть його мешканці. Ми, як будь-яке підприємство. у своїй щоденній роботі для провадження документообігу використовуємо папір. Якщо ми споживаємо, отже, повинні щось віддати натомість.
Розвиток місцевих громад
1. «Славутич», Carlsberg Group і Фонд «Східна Європа» відкрили два центри для літніх самотніх жителів Запоріжжя
21 липня 2009 року компанія «Славутич», Carlsberg Group і Фонд «Східна Європа» у Запоріжжі оголосили про відкриття двох оновлених центрів для самотніх літніх городян. Ініціатори надали 170 тис. грн. для підтримки роботи центрів. Партнер програми − Запорізька міська служба соціальної допомоги.
У центрах, відкритих на базі Запорізької міської служби соціальної допомоги та територіального центру соціального обслуговування Хортицького району міста, не тільки розширено спектр соціально-побутових послуг та надаються медичні і юридичні консультації, але й створені умови для спілкування і реалізації творчих здібностей самотніх людей похилого віку. У приміщеннях центрів був проведений ремонт, придбане необхідне устаткування. У центрах працюють кружки за інтересами, проходять заняття з лікувальної фізкультури, організовуються екскурсії, лекції і зустрічі з цікавими гістьми.
2. Львівська пивоварня дарує місця для відпочинку
17 листопада у місті Лева, у самому його серці, ВАТ «Львівська пивоварня» презентувала свій подарунок рідному містові. На площі Ринок, вулицях Краківській та Галицькій, саме у пішохідній зоні міста, було встановлено ще 46 лавочок.
46 добротних лавочок із левами на поручнях стали окрасою вулиць древнього міста: 24 на площі Ринок, 12 – у продовження вже існуючого ряду на вулиці Галицькій та ще 10 – на вулиці Краківській. Два роки тому виробник першого українського пива «Львівське» Львівська пивоварня вже подарувала Львову 50 аналогічних лавочок із красивими поручнями у вигляді голови царя звірів. Відтоді вони стали частиною рідного міста – присівши тут, можна перепочити, а можна й попрацювати, порозмовляти з друзями, колегами, коханими, або просто насолоджуватися по-львівськи неквапливим перебігом часу.
3. Оновлена аудиторія найстарішого технічного вузу України – партнерський проект Львівської політехніки та Львівської пивоварні
13 жовтня у Львові відбулось урочисте відкриття відремонтованої за допомоги ВАТ «Львівська пивоварня» аудиторії в Національному університеті «Львівська політехніка». Оновлена аудиторія кафедри фізики розташована у старовинному головному корпусі, що був збудований ще у 1874-1877рр.
Простора лекційна аудиторія, котра вміщує 140 осіб, набула сучасного вигляду, який і належить мати навчальним приміщенням вищої школи європейських традицій. Повністю було відремонтовано стіни, студентський амфітеатр, змонтовано підвісну стелю, змінено освітлення. Загалом ремонт лекційної аудиторії тривав впродовж двох місяців – з серпня до жовтня 2009р.
Підтримка освітньо-молодіжних ініціатив:
«Славутич», Carlsberg Group виступає соціально-відповідальним партнером конференцій студентської організації AIESEC – Leadership Development Seminar 2010, 2009, кар’єрної конференції Talents Fair.
У рамках конференцій слухачі змогли відвідати цікаві лекції, взяти участь у семінарах та робочих групах по п’яти напрямках — Лідерство, Маркетинг, Фінанси, Talent management (HR), Продаж. Одним із спікерів конференцій виступав генеральний директор «Славутич», Carlsberg Group Петро Чернишов.

За додатковою інформацією просимо звертатися:
+380-50-361-39-98
Ігор Товкач
Виконавчий директор
Igor.Tovkach@ukrpyvo.com