Відбулась робоча зустріч Голови Державної фіскальної служби України Ігоря Білоуса із виробниками

У Національному комплексі Експоцентр України (ВДНГ)18 вересня 2014 року відбулась робоча зустріч Голови Державної фіскальної служби України Ігоря Білоуса із виробниками продукції лікеро-горілчаної, пивоварної та виноградно-виноробної галузей.

Під час зустрічі обговорювалися питання запропонованих змін податкової системи у частині акцизного податку.

Від пивоварної галузі були присутні керівництво компанії «Укрпиво», ПАТ «Оболонь», ПАТ «САН ІнБев Україна», ПАТ «Карлсберг Україна» та ПрАТ «Ефес Україна».

В своїх виступах фахівці галузі наголошували на тому, що після економічно необґрунтованого, майже у двічі, підвищення акцизів починаючи з 2008 року розвиток змінився депресією, а останні два роки – стагнацією галузі. В несезонний період 2013 року підприємства були завантажені тільки на 40%, а в середньому по року на 60%. В поточному році спад виробництва продовжився. За вісім місяців п.р. виробництво зменшилося на 13,8%.

На цьому фоні представники пивоварної галузі з метою виходу з кризи вважають за доцільне:

  • Підходити до змін акцизного податку на пиво «без шокової терапії» та не порушувати базовий принцип верховенства права – принцип стабільності, закріплений у Податковому та Бюджетному Кодексах України. Проекти нових ставок акцизного податку мають оприлюднюватися не пізніше 1 червня. У зв’язку з тим, що з 1 травня 2014 року ставка акцизного податку на пиво була підвищена на 42,5%, що ніяким чином не пов’язано з індексом інфляції, як того вимагає Податковий Кодекс, просимо розмір акцизу на пиво на 2015 рік залишити без змін. Надалі коригувати ставки відповідно до економічного стану галузі та з поступовим (протягом 5 років) наближенням до мінімального рівня, встановленого Директивою Ради 92/83/ЄЕС.
  • Розробити та прийняти обґрунтовану та збалансовану Концепцію акцизної політики алкоголевмісних напоїв України.
  • Не запроваджувати додатковий 5% податок з роздрібної торгівлі алкоголевмісними напоями, тютюновими виробами, продуктами нафтопереробки та скрапленим газом, який віддаляє Україну від виконання рекомендацій щодо приєднання до асоційованого членства в ЄС. Зокрема, статтями 2 та 7 Директиви Ради ЄС 2008/118/ЄС від 16 грудня 2008 року про загальні умови стягнення акцизів підакцизні товари підпадають під акцизний збір у момент їх виготовлення або їх імпортування.
  • Надання права місцевим громадам самостійно визначати розмір акцизу хоча і обмежено максимальним рівнем у 5%, може створювати нерівні умови для бізнесу у різних областях та стимулювати «торгові війни» дистриб’юторів  та роздрібних продавців.
  • Додатковий акцизний податок на роздрібний продаж пива знову сплатять споживачі. Отже, цей непрямий податок позначиться на зростанні ціни пива в точках продажів. Загалом  нововведення адекватне загальному (з урахуванням травневого зростання) збільшенню ставок акцизу на пиво на 97%.
  • Задля забезпечення безперервного виробничого процесу виготовлення солоду (основної тенологічної сировини для пивоваріння) заборонити «веерне» відключення підприємств від енергосистем.4zWRWQcdIwA(1)